Description
The ultimate fun in your own four walls! Experience thrilling football action and exciting competitions right in your own home with our high-quality table football set. Whether for families, friends or colleagues, table football is perfect entertainment for all ages. Our table football set is characterised by its first-class workmanship and robust construction. A great acquisition to help you get off the couch, not just during the World Cup or the European Championships.
- Table football set in black, 90 x 125 x 145 cm (H/W/D)
- High-quality workmanship with players, rods and details made of chrome-plated steel
- A stable model made of coated MDF with adjustable legs
- The size of the green playing field is 116x 67.5 cm
- Four balls are also supplied
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 90 cm |
| Width | 130 cm |
| Depth | 145 cm |
| Weight | 53 kg |
| Volume (packed) | 0,26 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Steel chromed, Chipboard Plastic-coated, Stainless steel chromed, Frame: Medium density fibreboard (MDF) Plastic-coated, 40 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Bar |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Kicker |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in