Description
A showpiece in the Santa Fe style that will satisfy your wanderlust. Its concise pattern in warm earth tones brings a touch of New Mexico lifestyle to the home. Important to know: the Tomahawk sideboard looks best on its own - with plenty of space around it.
- A statement in ethnic chic
- Offers a sunny radiance (on rainy days, too)
- Looks especially good on screed or dark-stained floorboards
- Made of solid wood
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 75 cm |
| Width | 177 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 64.4 kg |
| Volume (packed) | 0,65 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Multicoloured, Orange |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Mango Solid wood Lacquered, Back part: Mango Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Foot/Base: Steel powder-coated, 35 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2018-1 |
| Marketing calendar: | January, September |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in