Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This small side table brings modern jungle charm to the living room with its dynamic zebra look and contrasting black and white. Fine gold details on the frame add elegant accents and give the piece a subtle touch of glamour, while the polyresin surface makes the tabletop easy to care for and durable. Handcrafted and with its own unique character, the table will quickly become an eye-catcher next to your sofa or favourite armchair. Whether used as a shelf for accessories, drinks or decorative highlights, it combines practical functionality with charming looks and brightens up any room with stylish, playful accents. A small statement piece that harmoniously combines design, elegance and a lively atmosphere.
- Small side table in black, white and gold, 50 x 25 x 25 centimetres (H/W/D)
- This side table exudes modern jungle flair thanks to its dynamic zebra-look design
- The frame and fine details in gold made of sturdy steel add a touch of glamour
- Thanks to its high-quality polyresin coating, the tabletop is particularly easy to clean and durable
- A unique, handcrafted piece that looks great next to a sofa and armchair as a small design highlight
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 2.89 kg |
| Volume (packed) | 0,02 m³ |
Product information
| Color : | Grey |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Usable area: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, Stand: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, 18 mm Thickness of panel, 30 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Partly dismantled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam, Elegance – Modern | |
Reviews
Log in