Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A touch of sunshine for any interior! This narrow side table delights with a gentle color gradient in warm yellow tones and gives rooms a fresh, light look. The organic shape of the table top harmonizes perfectly with the slim, conical base, while the glossy surface creates an elegant look. As a stylish shelf next to the sofa or armchair, as a cheerful accent in the hallway or as a radiant bedside table - a versatile design statement with a positive aura. Particularly beautiful in combination with light-colored wooden furniture or minimalist living styles.
- Slim, round side table in white and yellow, 40 x 42 x 42 centimeters (H/W/D)
- Der Beistelltisch begeistert mit seinem sanften Farbverlauf in sonnigen Gelb-Tönen
- Cone-shaped base in combination with a wide, organically shaped table top for a harmonious design
- Made of enameled steel, the table impresses with its shiny surface and robust finish
- Functional next to the sofa and armchair, in the hallway or as a bedside table as a bright splash of color
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 57 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 4.15 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | White, Yellow |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Steel enameled, 10 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Rici |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
Log in