Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Et voilà - here is your glamorous side table with that extra something. You will feel like a Greek god or an Egyptian queen when you decorate your home with this shiny golden piece of furniture. A tip for a particularly elegant lifestyle: combine the table with furnishing elements made of white marble. Pure luxury for your home!
- A fascinatingly luxurious side table for a royal ambience.
- To the left and right of the bed, a creative change instead of a classic bedside table.
- A very stylish companion as a side table to all fabric, leather and especially velvet sofas.
- Golden glow encounters a slightly roughened surface.
- Captivated by the table? Plateau Uno is also available in silver or copper.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 51 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 5 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | aluminum brass-plated, 10 kg max. load-carrying capacity, delivery knocked-down |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Plateau Uno |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
Log in