Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This extravagant side table is designer furniture in a class of its own. It gives every armchair and sofa and even the bedroom a style upgrade. The small, round table next to the corner sofa as an alternative to the coffee table or as a bedside table next to the bed will happily take on the leading role as designer furniture in any living room.
- Elegant, round side table in gold and white, 53 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- The finest materials: sculptural base made of painted stainless steel
- Round table top made of lacquered ceramic in white with a delicate grain
- The grain of the side table may vary slightly compared to the illustration
- Add a touch of luxury and understated glamor with this living room table
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 53 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 7 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Golden, Grey, White |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Foot/Base: Stainless steel lacquered, Ceramics Lacquered Table Top, 11 mm Thickness of panel, 40 kg Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Nube |
| Specials: | Price cut |
Reviews
Log in