Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Straightforward and simple in form, elegant and refined in effect: the mirrored furniture of the Luxury series appears transparent and light in the room. At the same time it spectacularly highlights rooms at a second glance when they reflect the floor, the light and the surroundings.
- Mirrored, compact side table with fascinating mirror effects.
- Modern glamour and cool elegance - without being garish.
- The delicate champagne tint of the mirror glass ensures a warm appearance.
- Mirrored furniture conjures up sophisticated effects by reflecting the light and its surroundings.
- Luxury is a series of mirrored furniture with many different models and sizes.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 53.5 cm |
| Width | 32 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered (pine and poplar), Cover: Glass Mirrored, 10 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | Luxury Champagne |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | April, December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in