Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Gradlinig und schlicht in der Form, elegant und raffiniert in der Wirkung: Die verspiegelten Möbel der Luxury-Serie wirken transparent und leicht im Raum. Gleichzeitig setzen sie auf den zweiten Blick Räume spektakulär in Szene, wenn sie Böden, das Licht und die Umgebung reflektieren.
- Mirrored, compact side table with fascinating reflections.
- Modern glamour and cool elegance - without being over the top.
- Not only an eyecatcher as a side table in the living room, also looks good next to the bed.
- Mirrored furniture conjures up sophisticated effects through the reflection of light and its surroundings.
- Luxury is a series of reflecting furniture with many different models and sizes.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 54 cm |
| Width | 32 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 8.1 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered (pine and poplar), Cover: Glass Mirrored, 10 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | Luxury |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
| Marketing calendar: | April, December |
Reviews
Log in