Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This small side table instantly adds glamour to your living room with its dark green tile look and delicate gold details. The sturdy metal frame ensures stability, while the polyresin surface makes the tabletop easy to clean and durable. Handcrafted and endowed with a unique character, it quickly becomes an eye-catcher next to the sofa or armchair. Whether as a practical storage space for accessories, drinks or small decorative items, it charmingly combines function and design and enhances any room with a touch of luxury, colour and playful elegance. A real highlight that instantly enhances style and atmosphere.
- Small side table in green and gold, 50 x 25 x 25 centimetres (H/W/D)
- This side table impresses with its unique tile look in elegant dark green.
- The frame and fine details in gold made of sturdy steel add a touch of glamour
- Thanks to its high-quality polyresin coating, the tabletop is particularly easy to clean and durable
- A unique, handcrafted piece that looks great next to a sofa and armchair as a small design highlight
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 2.92 kg |
| Volume (packed) | 0,02 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Usable area: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, Stand: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, 18 mm Thickness of panel, 30 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Partly dismantled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam, Elegance – Modern | |
Reviews
Log in