Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This small side table adds a fresh touch to any room with its unique surface pattern and soft green colour. The slim metal frame with fine gold edging adds a subtle touch of glamour, while the polyresin surface makes the tabletop particularly easy to care for and durable. Handcrafted and with its own unique character, the table will quickly become an eye-catcher next to your sofa or favourite armchair. Whether as a practical storage space for accessories, drinks or small decorative items, it combines charming design with functionality and adds a touch of elegant freshness to any interior. A small statement piece that harmoniously combines style, colour and atmosphere.
- Small side table in green and gold, 50 x 25 x 25 centimetres (H/W/D)
- This side table impresses with its unique surface pattern and soft green colour
- The slim frame and delicate gold edging made of sturdy steel add a touch of glamour
- Thanks to its high-quality polyresin coating, the tabletop is particularly easy to clean and durable
- A unique, handcrafted piece that looks great next to a sofa and armchair as a small design highlight
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 3.12 kg |
| Volume (packed) | 0,02 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Usable area: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, Stand: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, 18 mm Thickness of panel, 30 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Partly dismantled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Grazia |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam, Elegance – Modern | |
Reviews
Log in