Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This small side table adds a stylish touch to any room with its elegant pattern and soft white and gold tones. The sturdy metal frame with fine gold details adds a subtle touch of glamour, while the polyresin surface keeps the tabletop easy to clean and durable. Handcrafted and with its own unique character, the table will quickly become an eye-catching feature next to your sofa or favourite armchair. Whether used as a shelf for accessories, drinks or decorative highlights, it combines practical functionality with charming design and adds a subtle, elegant freshness to any interior. A small statement piece that harmoniously combines style, colour and atmosphere.
- Small side table in white and gold, 50 x 25 x 25 centimetres (H/W/D)
- This side table impresses with its elegant pattern and soft, light colour tones
- The sturdy steel frame and delicate gold details add a touch of glamour
- Thanks to its high-quality polyresin coating, the tabletop is particularly easy to clean and durable
- A unique, handcrafted piece that looks great next to a sofa and armchair as a small design highlight
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 3.57 kg |
| Volume (packed) | 0,02 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Usable area: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, Stand: Medium density fibreboard (MDF) Polyresin coated, 18 mm Thickness of panel, 30 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Partly dismantled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Grazia |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam, Elegance – Modern | |
Reviews
Log in