Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This is how good design works: Easy Living combines function with timeless and well thought-out design. In addition, the choice of materials - safety glass and powder-coated
steel - ensures the high quality and durability of the product. The round side table is a good choice, because storage space next to the sofa, armchair or guest bed is always
needed.
- Round side table made of metal in silver, 62.8 x 46 x 46 centimetres (H/W/D)
- Works with its minimalist design in really any modern living style
- The top of the round glass table is made of ESG safety glass
- A practical small side table that also serves as a bedside table, in the hallway or as a shelf in the study
- Its design allows it to be pulled over the edge of the bed or sofa, turning it into a useful tray
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 61 cm |
| Width | 46 cm |
| Depth | 46 cm |
| Weight | 4.5 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Silvery, Transparent |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Foot/Base: Steel chromed, Roller: Aluminum chromed, Glass Toughened safety glass Clear, 15 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Easy Living |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Home Office |
| Marketing calendar: | April, September |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in