Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This is how good design works: Easy Living combines function with timeless and well thought-out design. In addition, the choice of the materials safety glass and powder-
coated steel ensure the high quality and durability of the product. The round side table is a good choice, because storage space next to the sofa, armchair or guest bed is
always needed.
- Round side table made of metal in black, 62.8 x 46 x 46 centimetres (H/W/D)
- Works with its minimalist design in really any modern living style
- The top of the round glass table is made of ESG safety glass
- A practical small side table that also serves as a bedside table, in the hallway or as a shelf in the study
- Its design allows it to be pulled over the edge of the bed or sofa, turning it into a useful tray
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 62 cm |
| Width | 46 cm |
| Depth | 46 cm |
| Weight | 5 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden, Transparent |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Tabletop: Glass Toughened safety glass Colored, 8 mm Thickness of panel, 10 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2022-2 |
| Series: | Easy Living |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | February, April, September |
Reviews
Log in