Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A work of art with function: this table brings color, texture and sophistication to any room. The glossy surface made of artfully crafted glass mosaic gives the ensemble a fascinating shimmer depending on the incidence of light - ideal for creating stylish accents. The black steel frame provides a modern twist and also scores points with its stability and clear design. Whether as an extravagant shelf next to the sofa, as an eye-catcher in the entrance area or as an unusual bedside table - this all-rounder can be flexibly integrated into the interior. Particularly practical: the foldable frame makes it a convertible favorite with a wow effect.
- Round side table in orange and black with mosaic table top, 53 x 35 x 35 centimeters (H/W/D)
- The table top with its elaborate mosaic technique in rich orange shades of glass sparkles depending on the incidence of light
- The folding frame made of robust steel in black creates a modern contrast and stability
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
- The table is easy to fold up and ensures maximum flexibility in everyday life
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 53 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 2.8 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Orange |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Tabletop: Glass Colored, Tabletop: Steel powder-coated, Legs: Steel powder-coated, 10 mm Thickness of panel, 15 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Clack |
| Specials: | Deals, In stock |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
Log in