Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
What makes a feel-good home? Cosiness, comfort and a personalised ambience in which you feel completely at ease. If you have a sense of humour and also like modern, artistic interior design objects, then this cool lad with a cap, who functions as a side table and butler, could be just your thing.
- Original, black and white side table with a decorative boy and tray, 73.5 x 41.5 x 34 cm (H/W/D)
- Practical as a butler's tray and as creative as an artistic decorative object
- This eccentric home accessory features a cool boy and chewing gum bubble
- Made of polyresin and painted by hand, each side table is unique
- The tray is made of stainless steel and coated with brass
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 71 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 6.5 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Black, White |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled |
| Print catalogue: | Corpus: Polyresin, Stainless steel brass-plated : Plate, 2,50 kg Max. load-carrying capacity, Each peace unique, Partly dismantled, Handpainted |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Bubble Boy |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in