Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Small side tables are real favourite pieces of furniture - every room should have one! Here the real marble top lies weightless on the filigree wire frame and its fine elegance immediately enhances every room. Different models available.
- Marble and brass are a beautiful design duo and give this side table its particular charm
- You can never have enough of them: side tables are also beautiful little everyday helpers in the bathroom for make-up utensils, or in the hallway as an elegant key tray
- Graphic lines, filigree design: this little gem also goes well with the Scandinavian style
- The brass glamour is a beautiful styling partner for velvet upholstery and patterned cushions
- No brass or metal accessories in the home yet? This little table would be a good start. Other model variants available from the Beam range
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35 cm |
| Width | 43 cm |
| Depth | 43 cm |
| Weight | 6 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Grey, White |
|---|---|
| Details: | Assembled, Hand-crafted, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Steel brass-plated, Tabletop: Marble, 15 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Beam |
| Specials: | Deals, In stock, Price cut, US-Fit |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
Log in