Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An original side table that brings a smile to the face of every observer and adds fresh charm to the ambience. Base in the shape of a cute dog. Table top: reproduction of a tree disc. Other versions available. Material: 100% polyresin.
- Kleiner, runder Beistelltisch mit Katzen-Figur als Tischfuß und ganz viel Charme!
- Klein und kompakt – und dadurch mobil und flexibel in der ganzen Wohnung einsetzbar
- Der runde Tisch ist dank niedriger Höhe ideal neben Liege, Bett und Chaiselongue oder in der Lounge- und Sofaecke
- Ein süßer Nachttisch für kleine und große Übernachtungsgäste
- Animal ist eine Serie an witzigen Beistelltischen mit unzähligen, entzückenden Motiven
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 51 cm |
| Width | 34 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 6.6 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Orange |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Polyresin, 20 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Animal |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | February, April |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in