Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Side table: A meerkat rarely comes alone - the cute animals are known for their wide-awake nature and intrepid curiosity, with which they repeatedly get themselves into extraordinary situations. This also includes their function as a side table. As a pair the two meerkats hold up the table top and manage to look so mischievous that it is a real pleasure to accept their help. The Meerkat Sisters side table can be used in an imaginatively furnished reading nook or as a decorative accessory for plants.
- Small side table with an animal design, 51 x 34 x 33 cm (H/W/D)
- The wooden tabletop is supported by two cute meerkats
- Comes in true-to-life, natural colours
- Maximum weight capacity 20 kg
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50.5 cm |
| Width | 34 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 7.1 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Brown |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Animal |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Valentines Day |
| Marketing calendar: | February, December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in