Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This charming side table brings a playful touch to the interior - a detailed elephant supports the table top in a natural wood look. Whether as a practical shelf next to the sofa and armchair, as an eye-catcher in the hallway or as an original bedside table - this design piece, completely in shiny gold, will put you in a good mood wherever you go. Made from robust polyresin, it is both sturdy and light at the same time. Perfect for modern living styles with a sense of humor and individuality!
- Small side table with elephant motif in brown and grey, 50.5 x 35 x 32 centimetres (H/W/D)
- Anything but ordinary: here, a cheerful elephant carries the wood-effect table top
- Works next to the sofa and armchair, in the hallway or as a bedside table and makes living more fun
- Made of dimensionally stable polyresin, detailed and lacquered
- Weighing 6.5 kg, it is easy to transport and flexible to move
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50.5 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 7 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Grey |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Animal |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | February, December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in