Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our unique bear-shaped side table will be an absolute showstopper in your interior! This little guy is not only super practical to put drinks or snacks on, but also a real decorative highlight. The living room table is produced close to nature with lots of lovingly crafted details. Whether in the living room, bedroom or office - this bear table will definitely enhance the atmosphere!
- Small, round side table in black and brown, 53 x 33 x 33 cm (H/W/D)
- Typical KARE design - a small table with a bear supporting a top in the shape of a tree section
- Perfect next to a sofa or armchair, in the hallway or as a bedside table for more furnishing fun
- Made of durable polyresin and lacquered
- With a weight of 6 kg it's easy to transport and move around
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 53 cm |
| Width | 33 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 6.8 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Black, Brown |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Polyresin, 20 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Animal |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | February, April, December |
Reviews
Log in