Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A versatile shoe shelf: as a side table, simple shelf or console table. The three-level shoe shelf impresses with its filigree gold frame, which is connected by round black lacquered rods.
- Schuhregal aus Stahl mit Glam-Faktor, lackiert in Schwarz und Gold und mit hübschen Zierelementen
- Schuhe kann man nie genug haben, richtig? Nur gut untergebracht müssen sie sein, und stilvoll wie bei diesem Modell
- Ein Organizer aus langlebigem Material für jeden Haushalt mit kleinen Maßen, der hilft Ordnung zuhalten
- Im Flur unter der Garderobe findet diese Schuhaufbewahrung einen guten Platz
- Bietet auf drei Ebenen Platz für circa 12 Paar Schuhe
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 55 cm |
| Width | 82 cm |
| Depth | 34 cm |
| Weight | 5 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Aluminum powder-coated, Shelf: Steel lacquered, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Walk |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
Log in