Description
Well positioned. With its individually designed compartments, the Storm series shelf unit offers plenty of space for decorations and books and, above all, an ingenious, varied look. Solid, natural-coloured wooden elements ensure the stability of the filigree metal construction. Also available in other versions.
- Hohes Standregal mit einem Korpus und sechs Böden aus schwarz lackiertem Stahl und Elementen aus Kiefern-Massivholz
- Ein Traum für Ordnungsliebhaber: Die vielen Regalböden und Fächer bieten jede Menge Stauraum für Geschirr, Gläser, Vasen, Bücher und vieles mehr
- Ideal als Bücherregal, Flurregal, Büroregal, Badschrank, Geschirrregal oder offener Flurschrank
- Die moderne Linienführung und der Mix aus Stahl und Holz machen das Dekoregal einzigartig
- Die offenen Regalfächer geben dem Möbelstück viel Leichtigkeit
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 234 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 97 kg |
| Volume (packed) | 1,15 m³ |
Product information
| Color : | Black, Grey, Nature |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Steel lacquered, Shelf: Pine Solid wood Stained-lacquered, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, 25 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Living room, Office |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Storm |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | August |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in