Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 75 cm |
| Width | 105 cm |
| Depth | 183 cm |
| Weight | 24 kg |
| Volume (packed) | 0,73 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Cushion, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 30 kg/m³ Polyurethane, Frame construction: Chipboard Lacquered, Cushion: 25 cm Cushion, 70 cm Cushion, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 38 cm Seat height, 80000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Portofino |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in