Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A touch of romance in gold: this artistically decorated picture frame brings a playful elegance to your home with its delicate rose ornaments and elegant finish. The finely modeled flowers provide a stylish frame for your favorite photos and skillfully showcase your memories—whether as part of an atmospheric picture gallery or as a solo star on a dresser, windowsill, or desk. In a shiny gold tone, this decorative accessory blends effortlessly into glamorous interiors and adds charming highlights when mixed with vintage objects, floral prints, or elegant metallic tones. A small gem with a big impact.
- Golden picture frame with rose motif, 19 x 14 x 2.5 centimetres (H/W/D)
- Adorned with delicate, intricately modeled roses, this picture frame lovingly showcases memories
- Adds a touch of romance to your interior, whether as part of a picture wall or placed on a sideboard, windowsill, or desk
- With its golden finish, the frame harmonizes perfectly with glamorous, elegant, or playful interior design concepts
- Made of dimensionally stable polyresin, can be used horizontally and vertically
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 19 cm |
| Width | 14 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Weight | 0.365 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Assembled, Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Back panel: Paperboard, Frame: Polyresin lacquered, Back panel: Polyester (velvet look), For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical, Assembled |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Rose Blossom |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in