Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A timeless masterpiece for modern interiors: this XXL wall art featuring the iconic Marilyn Monroe motif adds a touch of class to any room and exudes glamorous vintage charm. The image in muted colours blends perfectly into minimalist or glamorous designs and makes for a fascinating eye-catcher. The black frame stylishly showcases the motif and makes it look particularly vibrant on light-coloured walls. Ideal for living rooms, bedrooms or hallways, where it impresses with vintage flair, sophistication and unique elegance.
- Framed wall picture with female motif in XXL format, 172 x 108 x 4 centimetres (H/W/D)
- The iconic Marilyn Monroe motif brings glamorous vintage charm to modern interiors
- With her elegant look in a black dress, the image embodies the charm and style of the 1950s
- The muted colours blend harmoniously into elegant, minimalist rooms
- The black frame adds a sophisticated touch and makes the picture stand out, especially on light-coloured walls
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 172 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 16.8 kg |
| Volume (packed) | 0,15 m³ |
Product information
| Color : | Black, Multicoloured, White |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Diva |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance, Modern Times |
| , Retro Elegance | |
Reviews
Log in