Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An interplay of texture, shine and shape: This picture frame sets the scene for your favorite motifs with an artistic twist. The eye-catching honeycomb-look surface gives photographs a modern frame and adds visual interest to any sideboard or wall shelf. In shiny gold, it brings a stylish sparkle to the interior - particularly attractive in combination with monochrome prints or black and white photos. Ideal as a highlight in a mix of simple frames or as a soloist on the bedside table. A decorative piece that puts memories in the limelight and gives every room that certain something.
- Elegant picture frame in gold, 25.6 x 20.6 x 1 centimeter (H/W/D)
- The frame impresses with its detailed finish and woven look
- In shiny gold, a luxurious eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made of dimensionally stable polyresin and hand-crafted in great detail
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 25.5 cm |
| Width | 21 cm |
| Depth | 2 cm |
| Weight | 0.55 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Nature |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted, Horizontal und vertical, Measure others, Partly Manual Work |
| Print catalogue: | Front: Glass Clear, Back panel: Polyester, Frame: Polyresin, For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical, Each peace unique, 12,70 - 17,78 cm Measure others, Handpainted, Partly Manual Work |
| Season: | Saison2021-2 |
| Series: | Holes |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, August |
Reviews
Log in