Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This picture frame in elegant gold sets brilliant accents with its unique border of stylized ginkgo leaves. The symbol of the ginkgo, which stands for friendship, love and longevity, lends special meaning to memories. Ideal for presenting art prints or personal photos in an elegant frame. It blends perfectly into both modern and classic interiors and adds a touch of luxury and warmth to any room.
- Picture frame with 3D effect in gold, 24.5 x 20 x 3.5 centimeters (H/W/D)
- The frame impresses with its original border of stylized ginkgo leaves in shiny gold
- The ginkgo leaf stands for friendship, love and a long life
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made of dimensionally stable polyresin and hand-crafted in great detail
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 24.5 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 0.68 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Measure others, Vertical |
| Print catalogue: | Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique, For stationary use Vertical, Measure others |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Ginkgo Leaf |
| Specials: | In stock, PRIMA |
Reviews
Log in