Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A charming eye-catcher with a wink: this original picture frame combines classic photo presentation with an unusual duck-style base design. The playful details add character to your shelf, chest of drawers or desk – ideal for displaying your favourite photos with a humorous twist. As part of a varied picture gallery or as a single highlight, this decorative object is sure to spark conversation. It looks particularly harmonious in combination with golden accents, natural materials or in a mix of curiosities and personal mementos. A stylish accessory for anyone who loves individuality and reinterprets everyday objects.
- Funny picture frame with duck feet in gold, 29 x 18 x 9.5 centimetres (H/W/D)
- The frame on two legs in gold impresses with its detailed workmanship
- A funny eye-catcher, whether on sideboards, shelves or bedside tables
- Charmingly showcases art prints or personal memories in portrait format
- Made of sturdy steel and painted
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 38 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Measure others |
| Print catalogue: | Glass: Glass Clear, Frame: Steel lacquered, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, 12,70 - 17,78 cm Measure others |
| Room: | Bedroom |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Duck Feet |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office, Mothers Day |
| Marketing calendar: | May, June, August, December |
Reviews
Log in