Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A timeless masterpiece for modern interiors: this XXL wall mural with the iconic Audrey Hepburn motif adds a sophisticated touch to any room and exudes glamorous vintage charm. The picture in muted colors blends perfectly into minimalist or glamorous designs and makes for a fascinating eye-catcher. The black frame stylishly highlights the motif and makes it look particularly vibrant on light-colored walls. Ideal for living rooms, bedrooms or hallways, where it will delight with its vintage flair, sophistication and unique elegance.
- Large, framed mural with women's portrait, 172 x 108 x 4 centimeters (H/W/D)
- The iconic Audrey Hepburn motif brings glamorous vintage charm to modern interiors
- With her elegant look in a black dress, the picture embodies the charm and style of the 50s
- The subtle colors blend harmoniously into elegant, minimalist rooms
- The black frame rounds off the picture in a sophisticated way and makes the picture stand out particularly well on light-colored walls
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 172 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 16.8 kg |
| Volume (packed) | 0,16 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Diva |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance, Modern Times |
| , Retro Elegance | |
Reviews
Log in