Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
With its lively silhouette and delicate surface texture, the frame is a real eye-catcher. The shiny silver surface gives the accessory a contemporary elegance that stylishly showcases photos, artwork or mementos. Whether as a striking eye-catcher on the wall or as a decorative element on a sideboard or chest of drawers, this piece brings a breath of fresh air to any interior. It can be combined particularly effectively with minimalist furniture, clean lines and selected metallic details to enrich rooms with a touch of urban sophistication.
- Modern picture frame in silver, 23.3 x 18.5 x 1.8 centimetres (H/W/D)
- The frame impresses with its dynamic design and fine structure
- In shiny silver, it is a modern eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Suitable for wall mounting or free-standing, either horizontally or vertically
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 23.3 cm |
| Width | 18.5 cm |
| Depth | 1.8 cm |
| Weight | 0.6 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Silvery |
|---|---|
| Details: | Assembled, Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Back panel: Paperboard, Frame: Polyresin lacquered, Back panel: Polyester (velvet look), For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical, Assembled |
| Season: | Saison2025-1 |
| Specials: | Deals, In stock |
Reviews
Log in