Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A real statement piece with character: in shimmering turquoise, this picture frame brings a powerful play of colours to your interior and creates an extraordinary look with its spherical structure. The metallic finish gives the design a modern touch and makes your favourite photos or small works of art look particularly expressive. Whether as a solo star on the console or combined with other frames to create an atmospheric picture wall, this accessory adds emotional accents with style. The look is particularly exciting when combined with high-gloss furniture, brass details or velvety textiles. A decorative eye-catcher for anyone who loves bold colours.
- Unique picture frame in turquoise, 23 x 18.5 x 4.5 centimetres (H/W/D)
- The frame in bright turquoise impresses with its clear design language and exciting 3D effect
- With a shimmering finish, it is an original eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to stylishly showcase your memories
- Suitable for wall mounting or free-standing, either horizontally or vertically
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 23 cm |
| Width | 18.5 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Pane: Glass Clear, Back panel: Paper, Frame: Polyresin lacquered, For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Bubble Wrap |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in