Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A picture frame that sets elegant accents and stylishly highlights any photo or work of art. With its modern design and shiny gold edges, it brings luxury and sophistication to any home. This frame is not only a practical element, but also a decorative eye-catcher that looks perfect on the table or on the wall. Combined with minimalist furniture or in a classically elegant setting, it is the perfect accessory for artfully showcasing special memories or works of art.
- Glamorous picture frame in gold, 25.7 x 20.6 x 2 centimeters (H/W/D)
- The frame impresses with its detailed structure and perfectly complements classic and glamorous living styles
- In shiny gold, a luxurious eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made of dimensionally stable polyresin and crafted by hand with great attention to detail
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 25 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 2 cm |
| Weight | 0.6 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Assembled, Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Back panel: Paperboard, Frame: Polyresin lacquered, Back panel: Polyester (velvet look), For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical, Assembled |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Beam |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in