Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A touch of retro glamour meets modern playfulness: this picture frame in soft beige impresses with its striking spherical structure and trendy matt finish. The minimalist colour scheme stylishly highlights motifs and gives the room a calm yet distinctive touch. Perfect for displaying photos, illustrations or mementos on chests of drawers, wall shelves or in creative gallery walls. Particularly effective in combination with linen fabrics, natural wood or subtle metallic accents. A charming home accessory that tastefully showcases personal moments while also creating decorative highlights.
- Unusual picture frame in beige, 21.2 x 16.4 x 2.7 centimetres (H/W/D)
- The frame in soft beige impresses with its clear design and exciting 3D effect
- With a matte finish, it is an original eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to stylishly showcase memories
- Suitable for wall mounting or free-standing, either horizontally or vertically
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 21 cm |
| Width | 16 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Volume (packed) | 0,02 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Assembled, Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Back panel: Paperboard, Frame: Polyresin lacquered, Back panel: Polyester (velvet look), For stationary use Horizontal und vertical, For wall fixing Horizontal und vertical, Assembled |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Balls |
Reviews
Log in