Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Wings without angels - Angelic wall decoration without the slightest hint of kitsch. These shiny silver wings on a bright background radiate a cool aesthetic charm. The three-
dimensional Wings wall decoration is an angelic piece of sculpture without angels, but it would be easy to imagine them there. At the same time the detail-rich wings are
beautiful enough on their own. There is something mystical about this symmetrical object which attracts the eye as if by magic. <br>
- Key piece
- Especially attractive behind glass
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 20.3 kg |
| Volume (packed) | 0,34 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Golden, White |
|---|---|
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2018-1 |
| Series: | Wings |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
Log in