Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Gold has something that no other colour has: a mysterious lustre. And it is always a promise too, as it represents the most spectacular things in life: wealth, power, happiness, sunshine. This glittering golden picture tells about these things, you only have to look closely!
- Large, square picture in antique gold with a lacquered solid wood frame
- Made entirely by hand, each object is unique and may vary from the illustration
- The slightly structured surface and the ray motif create a fascinating effect of depth
- A captivating, abstract painting that has what it takes to be a centerpiece over sofa and bed - stunning on a dark wall!
- A trick used by interior decoration professionals: a large decorative object such as this picture on the wall gives even smaller rooms a feeling of size and width
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 12.1 kg |
| Volume (packed) | 0,27 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Canvas: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Frame: Fir Solid wood Lacquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Illumino |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in