Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The decorative frame is highlighted with a multitude of gold-coloured stones, so that an image of scattered flowers is created. It hangs by means of a chain at the upper edge of the frame. Model is also available in white.
- Three-dimensional, square mural with a sea of gold-coloured flowers on a black background.
- Different flower shapes made of paper and varnished have their grand appearance in the acrylic glass showcase.
- The unusual picture object looks like a vertical garden with shimmering golden magic.
- The golden flowers appear particularly classy when they hang on a dark wall and get their own spotlight.
- Also available with silver-coloured flowers in 100 x 100 cm format.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 20.4 kg |
| Volume (packed) | 0,35 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Canvas: Linen flax, Frame: Polymethylmethacrylate (acrylic glass), Decoration: Paper, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, For wall fixing Horizontal und vertical |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Gold |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Christmas |
Reviews
Log in