Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This money box enchants with its cheerful charm and artistic appeal: the turquoise elephant with golden details combines playful design with a touch of exoticism. As a decorative lucky charm, it not only keeps coins tidy, but also adds harmonious accents to living rooms and children's rooms. It looks particularly effective on chests of drawers, window sills or open shelves. Combined with warm wood tones, gold-coloured décor or natural textiles, it creates a lively look with personal expression. A stylish must-have that puts a smile on your face when saving money.
- Original elephant money box in blue, 38 x 27 x 23 centimetres (H/W/D)
- The elephant in bright turquoise is sure to put you in a good mood with its hearty laugh
- Whether on a shelf, desk, sideboard or windowsill, this money box is a cute eye-catcher
- Rich in detail and made from durable polyresin
- A funny gift idea for animal lovers and bargain hunters
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 38 cm |
| Width | 27 cm |
| Depth | 23 cm |
| Weight | 2.1 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Blue, Golden, Green, Transparent, Turquoise |
|---|---|
| Season: | Saison2017-1 |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in