Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This mirror can clearly show more than just the image of its counterpart: It brings the sun into the house and brings a touch of brightness even into the darkest room! Only when you take a closer look can you see that his rays are not real, but made of filigree steel tubes in gold!
- Sun mirror made of delicate steel tubes in gold
- Enlarges small rooms through its imposing size
- Brings the sun into the house daily and also looks very beautiful on colored walls
- Enchants a smile on the lips even with morning grumblers
- Also available in a version with black frame
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 132 cm |
| Width | 132 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 30 kg |
| Volume (packed) | 0,22 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical, Mirror surface |
| Print catalogue: | glass: glass mirrored, frame: stainless steel lacquered, back board: hardboard lacquered, for wall fixing horizontal und vertical, 62,50 cm Ø mirror surface |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2018-2 |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
| Marketing calendar: | July, December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in