Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our large rectangular mirror with a height of 207 cm is an impressive statement piece for your home. The reflecting frame adds elegance and will make any room look bigger and brighter. This high-quality mirror is not only a functional accessory, but also a luxurious decorative element that will lend a glamorous touch to any room. Increase the glitz factor of your interior!
- Large rectangular full-length mirror, 207 x 99 x 8.5 cm (H/W/D)
- Luxurious frame with faceted edges, painted black on the sides
- Use Soft Beauty as a standing mirror or mount it vertically or horizontally on the wall
- A total of four hooks are fitted on the frame for wall mounting
- Timelessly elegant design for the hallway, bedroom, living room or the bathroom
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 207 cm |
| Width | 99 cm |
| Depth | 8.5 cm |
| Weight | 42.5 kg |
| Volume (packed) | 0,52 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored, Silvery |
|---|---|
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Soft Beauty |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | July |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in