Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Neither round nor angular: this mirror fascinates by its organic form. Arranged as a pair on a coloured wall, they look like a small art installation.
- Striking form
- Extremely light
- can be mounted horizontally and vertically
- Not everybody has such a design highlight!
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 119 cm |
| Width | 76 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 8.3 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Mirror surface |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Polyurethane, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Mirror surface |
| Season: | Saison2018-1 |
| Series: | Hologram |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | January, May, July |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in