Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The large wall mirror in subtle silver will add a timelessly beautiful touch to any room. With its generous dimensions and rectangular shape it is perfect for a variety of rooms. In the bedroom it offers a practical way to check your outfit and visually enlarge the room. In the hallway it serves as a stylish welcome for guests and gives the entrance area a spacious atmosphere. In the living room it reflects the light and creates a bright, inviting environment. This great wall mirror is versatile and will be a real focal point in any room.
- Rectangular mirror in silver with a frame, 180 x 90 x 3.5 cm (H/W/D)
- This mirror for the wall is a modern classic that you can hang vertically or horizontally
- As a full-length mirror it looks equally great in the hallway, bedroom and dressing room
- Whether your interior style is classic, modern or understated Scandinavian - this large mirror can be easily combined
- Beautiful mirrors are a versatile home accessory because they combine decoration with function in a simple way
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 180 cm |
| Width | 90 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 14.7 kg |
| Volume (packed) | 0,16 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored, Silvery |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Mirror surface: 74 x 164 cm Glass Mirrored, Frame: Polystyrene, For wall fixing Horizontal und vertical |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Eve |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | July |
Reviews
Log in