Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A statement in soft tones: with its harmonious shape and fine frame in modern greige, this round wall mirror brings a fresh touch to any wall. As a decorative highlight, it not only reflects light, but also style - perfect for visually opening up rooms and skillfully accentuating them at the same time. Whether in the hallway above a console, as an eye-catcher in the living area or as a stylish addition in the bedroom - its calm color scheme blends effortlessly into natural, urban or Scandinavian-inspired interiors. Particularly harmonious in combination with wood, linen or soft beige nuances. A design object with understatement and impact.
- Round wall mirror with frame in greige, 100 x 100 x 5 centimeters (H/W/D)
- The slim frame of the mirror in stylish greige is made of copper-plated steel
- Ideal for making rooms appear brighter and visually larger
- A mirror for hallways, bedrooms and living rooms with a simple design that harmonizes with any interior
- Easy to hang thanks to the pre-assembled wall hooks
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 100 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 12.7 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Grey, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Mirror surface |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Stainless steel polished, Hand-crafted, 98 cm Ø Mirror surface |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Curve |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
Log in