Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Simple design - great effect This majestic mirror makes an impact with its slim, reduced silhouette, elegantly rounded corners and a frame made of brass-coloured steel. It combines glamour with timeless design and is ideally suited for a modern and elegant interior style. In doing so, it visually enlarges rooms in a particularly beautiful way. This mirror is also available in other versions.
- Stylish mirror with a reduced silhouette
- Elegant rounded corners
- Combines glamour with timeless design
- Ideally suited to an elegant modern furnishing style
- Further versions also available
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 23 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Mirror surface |
| Print catalogue: | glass: glass mirrored, frame: steel brass-plated, hand-made, 68 x 198 cm mirror surface |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2017-2 |
| Series: | Curve |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in