Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Elegant wall mirror with a slim, reduced silhouette. The solid frame with its discreet structure is particularly attractive. It looks timeless and noble. Perfect for the stylish home decor. Further versions available.
- Großer Spiegel im Hochformat mit einem Metallrahmen, der edel mit Messing beschichtet ist
- Der Ganzkörperspiegel ist schön schmal und passt darum gut auch auf kleinere Wände im Flur
- Für den Outfit Check neben dem Kleiderschrank im Schlafzimmer oder im Ankleidebereich
- Zwei oder mehr Clip- Spiegel nebeneinander gehängt ergeben ein Wandobjekt mit Wow-Faktor
- Dieser Wandspiegel gibt auch ein gutes Bild über dem Sofa ab, wenn er waagrecht an die Wand montiert wird
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 176 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 11.8 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Aluminum brass-plated, For wall fixing Vertical |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Clip |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | July, September |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in