Description
Bella is loved not only by purists, but by all those who appreciate understated mirrors for their all-round qualities. Especially when a filigree, black aluminium profile gives them a stylish frame.
- A large round mirror with a narrow black profiled frame - a modern classic
- Ideal for the final check of your outfit in the bedroom or dressing area
- Visually enlarges small rooms like the hallway with its height of 2 metres
- With its clean-lined look this wardrobe mirror is an exciting contrast to natural wooden furniture
- A subtle, classic mirror series with a black metal frame, which comes in many sizes and also round in shape
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Weight | 14.2 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Black, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Assembled |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Aluminum lacquered, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Assembled |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Bella |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
Log in