Description
Bella is a great favourite, not just with purists but with all those who appreciate unadorned, rectangular mirrors because of their qualities as all-rounders. Especially when a filigree black aluminium profile gives them a stylish frame.
- A restrained, classical mirror series with black metal frame
- For the final outfit check at the coatrack or in the bedroom
- Great for narrow walls
- Visually enlarges small rooms such as the hallway
- Available in various sizes and can be mounted vertically or horizontally
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 180 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Weight | 10 kg |
| Volume (packed) | 0,15 m³ |
Product information
| Color : | Black, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Aluminum lacquered, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Mounting: For wall fixing Horizontal und vertical |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Bella |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
Log in