Description
Charming furniture of the Puro series, which impresses with loving details and artistically hand-carved ornaments. The bright, natural color adds a fresh and modern touch.
- Handgefertigtes TV-Board aus Mango-Massivholz mit neun Schüben, drei Türen mit einem Boden dahinter, einem offenen Boden und Kabeldurchlass hinten
- Der schönste Platz für einen Fernseher: ein TV-Board, das viel Stauraum für Receiver, Magazine und vieles mehr bietet
- Macht sich auch gut als Sideboard im Wohn- und Essbereich, dekoriert mit Vasen, Büchern und Bilderrahmen
- Für einen Eyecatcher sorgen die individuellen Schubladenfronten mit Griffen aus Stahl, Leder, Glas & Co.
- Oberflächen- und Farbunterschiede sind Kennzeichen eines Unikats und machen jedes Lowboard einzigartig
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 125 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 38.3 kg |
| Volume (packed) | 0,32 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Nature |
|---|---|
| Details: | Assembled, Hand-crafted, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus and fronts: Mango Solid wood Lacquered, Drawer frame: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Cowhide Aniline Nubuck, Glass Clear, Steel lacquered, Buffalo bone, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Puro |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in