Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The Luxury high chest of drawers has allround mirror surfaces, creating a modern and elegant ambience. The handles are faceted and underline the aristocratic look. The series offers a lot more articles of furniture.
- Verspiegelte Hochkommode, die durch ihre praktischen Maße und ihren Glam-Faktor punktet
- Tief, hoch und mit fünf Schubladen bietet Luxury viel Stauraum zur Aufbewahrung von Wäsche oder Schmuck
- Idealer Ordnungshüter, der dank seiner geringen Breite auch in kleinen Fluren und im Schlafzimmer Platz findet
- Die Hochkommode wirkt leicht, fast transparent und passt damit wunderbar auch in kleine Räume!
- Luxury ist eine Serie von Spiegelmöbeln mit vielen verschiedenen Modellen und Größen
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 110 cm |
| Width | 49 cm |
| Depth | 41 cm |
| Weight | 38.2 kg |
| Volume (packed) | 0,37 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Glass Clear, Paneling: Glass Mirrored, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Shelf: 10 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Luxury |
| Specials: | In stock, Price cut, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in