Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Picture: so you don't believe in miracles? This three-part set proves the indescribable diversity and power of the sea. The picture shows a breaking wave and the view is at once dynamic, hypnotic and calming. It harmonises perfectly with modern furniture. The print is immortalised on safety glass.
- XL photograph: a glass picture with wave motif in three equal sections.
- A monumental work of photographic art with the exhilarating beauty of the sea and in beautiful blue shades.
- As a wall decoration, a great backdrop for the dining area to accompany an extended table or over the large family sofa.
- Also as the centre of a spacious entrance area for doctors' surgeries, offices or law firms.
- Lots more glass pictures with photographs in a wide range of sizes and motifs available from the shop.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 160 cm |
| Width | 240 cm |
| Depth | 0.5 cm |
| Weight | 48.5 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Color : | Blue, White |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Triptychon |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in