Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our colourful picture (portrait format, 180 x 80 cm) will add a touch of colour and gallery style to the home. High-quality art prints behind glass ensure brilliant colour effects and combine modernity with stylish elegance. Whether in the living room, hallway or office – this picture will be a fascinating head-turner, because the abstract portrait is composed of different graphic elements. Artistically inspired glass pictures give rooms character and create a special atmosphere. Discover them online now and enhance your home with unique works of art!
- Portrait format picture for the wall featuring a face, 120 x 80 x 0.4 cm (H/W/D)
- A striking picture behind glass in bright colours and with a sophisticated pixel design
- Superior quality thanks to the 4 mm thick safety glass onto which the crystal-clear image is applied Easy wall mounting thanks to the metal picture hook fitted on the back A memorable wall decoration for the modern interior with artistic flair.
- Easy wall mounting thanks to the metal picture hook fitted on the back
- A memorable wall decoration for the modern interior with artistic flair
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 0.4 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Rose |
|---|---|
| Details: | Horizontal |
| Print catalogue: | Picture: Polypropylene, Front: 4 mm Glass Toughened safety glass Laminated, For wall fixing Horizontal |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
Reviews
Log in